Taneční podložky za super ceny
Klikněte zde a získejte DDr taneční podložky za super ceny...

Softpad

Taneční podložky

    Bez taneční podložky by taneční hra nebyla taneční hrou. Ovládání by sice bylo teoreticky možné i pomocí klávesnice, no ale... Teprve po připojení vhodné podložky se stává domácí simulace tanečního automatu dokonalá.

    Taneční podložka je často taky označována anglicky dance pad či jen pad. Jedná se vlastně o desku s panely, které pomocí senzorů snímají hráčův pohyb. Podle typu hry, pro kterou je určena, se liší počet a rozmístění panelů.

    Pady se nejčastěji připojují ke klasickému PC pomocí USB konektoru, nebo k herním konzolím PlayStation, XBox či Nintendo Wii. Pomocí vhodné redukce je možné většinou dance pad připojit k různým zařízením, při výběru redukce je však třeba se mít na pozoru. Ne každá redukce totiž dokáže správně vyhodnotit například stlačení protilehlých šipek - což sice na herním ovladači není možné, ale v taneční hře běžné.

Základní dělení tanečních podložek by se dalo shrnout na softpady a hardpady...

Taneční podložky za super ceny
Klikněte zde a získejte DDR taneční podložky za super ceny...


Hardpad

Softpady

Softpad je většinou tvořen senzory v plastovém obale s vyznačenými herními plochami. Pro odhlučnění a pohodlnější doskakování jsou často doplněny o vnitřní pěnovou výplň. Výhodou softpadu je cena a snadná skladovatelnost. Je však třeba počítat s omezenou životností, hraje se bosou nohou. Díky svým vlastnostem jsou ideální pro začínající hráče a většinou je to první seznámení s DDR. Podle celkového provedení se cena běžně dostupných softpadů pohybuje 400-2000kč.

Hardpady

Hardpad je taneční podložka tvořená pevnými a tvrdými materiály. V případě hardpadu je potřeba počítat s o něco vyšší pořizovací cenou. Na druhou stranu mají vyšší životnost, hraje se v botách a simulace arkádové hry je na mnohem lepší úrovni. Svou podstatou jsou určeny pro již pokročilé a opravdu zapálené DDR hráče. Cena začíná přibližně na 4000kč a u zařízení pro komerční použití s opravdu velkou životností se může vyšplhat až na částku několika desítek tisíc korun. Šikovnější kutilové si proto často domácí hardpad staví sami.

 

kontakt: info ~zavinac~ ddr.unas.cz         Hledáte nějaký Jiný Web?