Taneční podložky za super ceny
Klikněte zde a získejte DDr taneční podložky za super ceny...

DDR Simulátory / Software

    Pokud zvolíte dnes snadno dostupnou možnost hrát DDR doma na počítači nebo na konzoli, budete kromě taneční podložky potřebovat také vhodný program, který bude taneční hru simulovat.

obrázek ze hry - StepMania screenStepMania

StepMania logo Windows, Linux, MacOS

    StepMania je v současné době nejrozšířenější (a snad i nejoblíbenější) taneční simulátor. V první verzi se objevila na přelomu roků 2000/2001 jako simulátor DDR, ale díky volně šiřitelnému zdrojovému kódu se brzo dočkala také spousty neoficiálních úprav. Dnes dokáže tedy kromě původní Dance Dance Revolution dokáže simulovat i další hry: Pump It Up, BeatMania, Technomotion, Pop'n Music nebo třeba Para Para Paradise.

    Kromě vysoké modifikovatelnosti je výhodou volné šíření formou Open Source, poslední verze lze tedy stahovat zadarmo na domovských stránkách. Kromě oficiálních verzí pro Windows, Linux a MacOS existuje také verze pro 'přečipované' konzole Xbox. Nejnovější neoficiální verze také přinášejí nové možnosti v podobě online hry po internetu.In The Groove logo

In The Groove /ITG/

Windows, Mac OS X, PlayStation 2

    ITG původně vznikla jako automatová hra v reakci na zastavení dalšího vývoje DDR. Stojí za ní společnost RoXoR Games, která dokonce prodávala i kity umožňující přestavbu původních DDR automatů. Tato aktivita se ale nelíbila společnosti Konami, která se bránila žalobou a ta skončila postupnou 'smrtí' platformy IGT.

    Pro domácí hráče je důležité, že IGT byla kromě automatové platformy vydána i pro herní konzole PlayStation 2 a počítače PC. Kód sice vychází z volně šiřitelné StepManie a základy hraní jsou stejné jako v případě DDR, ale hra byla rozšířena o nové prvky, došlo k zvýšení celkové obtížnosti a není volně šířena, jedná se o komerční software. Dá se také předpokládat, že po soudu s Konami bude hra stále obtížněji dostupná. Na druhou stranu se komunita hráčů snaží i přes násilné ukončení IGT podržet stále při životě, formou vznikajících neoficiálních projektů...

 

kontakt: info ~zavinac~ ddr.unas.cz         Hledáte nějaký Jiný Web?